Reading یکی از مهارتهای اصلی در یادگیری انگلیسی

Reading یکی از چهار رکن اصلی در آموزش انگلیسی است، اما بیشترکاربران به آن بی توجه هستند.کسی که به دنبال آموزش انگلیسی می باشد باید علاوه بر کتب درسی برای تقویت reading خود مطالعه اضافه نیز داشته باشد.کسی که تمایل دارد به سطوح پیشرفته ای از زبان مورد نظر خود برسد، باید بداند که مطالعات آزاد دایره کلمات او را افزایش خواهد داد و تاثیر به سزایی در پیشرفت او خواهد داشت. در ادامه مقاله با نوای طاها گستر همراه باشید…

 

حال باید بدانیم که از کجا باید شروع کرد؟

یکی از راه  هایی که وجود دارد به نام های Intensive و Extensive شناخته میشوند. اگر به این روش ها مسلط شوید، به این صورت که بدانید چه بخوانید و چگونه بخوانید و چرا بخوانیدوسیله ای مهم برای یادگیری انگلیسی بدست آورده اید.

Intensive Reading:

در این روش شما متن را جز به جز معنا کرده. یعنی متن را کاملا جزیی میخوانید و تک به تک به دنبال کلمات و یا عباراتی میگردید که معنایشان را نمی دانید. در این روش شما باید دایره لغات گسترده ای داشته باشید.

هنگامی که این روش را اجرا می کنید باید از تکنیک های خاصی استفاده کنید در غیر اینصورت این روش موثر برای شما بسیار کسل کننده خواهد شد، همچنین سعی کنید متنهای کوتاه و جذاب را برای این روش برگزینید و زمانی به سراغ ترجمه لغت به لغت بروید که حسابی پر انرژی و شادابید.

 

Extensive Reading:

در روش دوم باید که هر چقدر که می توانی بخوانید بدون آنکه نگران معنی کلمه و یا عبارتی باشی.

در این روش نیازی نیست که به دنبال معنای تک تک کلمات و عبارات باشیم، فقط در صورتی که ندانستن معنای کلمه ای مانع فهمیدن کل متن می شود به دنبال معنای آن میرویم.

 

 

اگر متنی که انتخاب کرده اید در سطح زبانی شما باشد، به آسانی متن را بدون نیاز به یافتن معنای کلمات دشوار آن خواهید فهمید به این صورت که اگر معنای کلمه ای را نمی دانستید از جملات قبل و بعد از آن معنای کل و مفهوم را در می یابید.

این روش برخلاف روش Intensive که نیازمند تمرکز و تلاش ذهنی زیادی بود، بیشتر حالت تفریحی به خود می گیرد و هدف آن اینست که با بیشتر خواندن در معرض زبان مورد نظر قرار گیرید و به طور نا خود آگاه دانش زبانی خود را بیافزایید.

چه زمانی برای این روش مناسب است و چه نوعی از متن ها در این روش باید به کار گرفته شود؟ این روش را فقط زمانی که کاملا آرام و بدون هیجان و استرس هستید و زمان زیادی را در اختیار دارید به کار گیرید و سعی کنید از متن هایی استفاده کنید که نه خیلی طولانی و نه خیلی کوتاه باشند، همچنین دقت داشته باشید که متن را مناسب سطح زبانی خود برگزینید زیرا اگر متن برای شما در سطح بالایی باشد به هرصورت مجبور خواهید شد که به دنبال معنای تک تک کلمات بروید و از هدف و استراتژی این روش دور شوید.

بهترین منابع برای این روش عبارتند از:

کتابهای دو زبانه

کتابهای Native

مجلات

کتابهای کمدی

سوالات زبان انگلیسی خود را در بخش گفتگو با کارشناس این مطلب مطرح کنید و آنلاین جواب آن را دریافت کنید یا در بخش نظرات مطرح کنید .نوای طاها گستر در همه لحظات همراه شما هست

برای آموزش هر چه بهتر زبان انگلیسی ،شما می‌توانی با نرم افزار قدرتمند Rosetta Stone که  یکی از محبوب ترین ها در سطح جهان بوده  و بسیاری از شرکت های بزرگ ، ارتش هاو کالج ها از این نرم افزار قدرتمند جهت آموزش کاربران و کارآموزان خود استفاده می نمایند زبان انگلیسی خود را ارتقا دهی.

پیشنهاد می کنم از دیگر محصولات ما در بخش فروشگاه دیدن فرمایید.