تقویت listening یا درک گوش دادن

چرا فهم انگلیسی در حال صحبت سخت می باشد؟؟؟در مطلب امروز روش های تقویت listening را با هم مرور می کنیم پس با نوای طاهاگستر همراه بباشید…

برای تقویت listening یا درک گوش دادن زبان انگلیسی چه باید انجام داد؟

یکی از دلایلی که زبان واقعی انگلیسی دشوار است این است که زبان انگلیسی در کلاس های درس و کتاب های درسی بسیار متفاوت از آنچه مردم واقعا صحبت می کنند. در صحبت های عامیانه مردم کلمات شکسته و مخفف و یا گاهی اوقات حذف می شوند.طبیعتا در هر زبانی، تلفظ کلمات زمانی که تک به تک ادا می شوند تا زمانی که به صورت یک رشته ی پشت سر هم ادا می شوند متفاوت هستند. اگر شما زبان انگلیسی را فقط در کلاس آموخته اید، به طور حتم تنها تلفظ کاملا دقیق کلمات را شنیده اید و احتمالا آماده نخواهید بود که شخصی از شما اینگونه بپرسد:

W’joominehand’nmethabagovethare? (“Would you mind handing me that bag over there?”)

 

 

بهترین راه برای بهبود  listening گوش کردن است می توانید چیز های مختلف گوش دهید از جمله گفتگوی هنرپیشه های فیلم ها و سریال های خارجی  راه دیگری وجود ندارد و شاید هیچ معلمی نتواند در راه بهبود این مهارت کمکی به شما بکند. برای تقویت مهارت listening محققین راهی را پیشنهاد داده اند که آن، نگاه کردن به فیلم های زبان اصلی با زیر نویس همان زبان است. مثلا اگر زبان فیلم انگلیسی است زیرنویس فیلم هم باید انگلیسی باشد. در سالیان اخیر ناشران، در اقدامی پسندیده برای درک بهتر فیلم ها برای آن ها زیرنویس درج می کنند؛ این اقدام منجر به این می شود که علاوه بر لذت بردن از فیلم، مهارت های شنیداری افراد نیز تقویت شود.

 

 

بهترین روش برای بهبود مهارت listening انگلیسی

 

زندگی و کار در محیط کاملا انگلیسی زبان.

 

برخی از انواع ورزش، سرگرمی و یا فعالیت های دیگر را با یک گروه از زبان انگلیسی صحبت کنید.

چند بار در هفته با یک معلم انگلیسی زبان صحبت کنید .

فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و فیلم ها را به زبان انگلیسی (با زیرنویس انگلیسی یا بدون زیرنویس) تماشا کنید.

گوش دادن به پادکست های انگلیسی در مورد موضوعی که برای شما جالب است.

 

سوالات زبان انگلیسی خود را در بخش گفتگو با کارشناس این مطلب مطرح کنید و آنلاین جواب آن را دریافت کنید یا در بخش نظرات مطرح کنید .نوای طاها گستر در همه لحظات همراه شما هست

برای آموزش هر چه بهتر زبان انگلیسی ،شما می‌توانی با نرم افزار قدرتمند Rosetta Stone که  یکی از محبوب ترین ها در سطح جهان بوده  و بسیاری از شرکت های بزرگ ، ارتش هاو کالج ها از این نرم افزار قدرتمند جهت آموزش کاربران و کارآموزان خود استفاده می نمایند زبان انگلیسی خود را ارتقا دهی.

پیشنهاد می کنم از دیگر محصولات ما در بخش فروشگاه دیدن فرمایید.